Skip to main content

U brněnského letiště zahájil činnost nový celní sklad

Společnost PST CLC otevřela v září nový celní sklad u brněnského letiště v Tuřanech. Vybavení skladu, jeho kapacity a další možnosti rozvoje prozradil v rozhovoru ředitel kontraktní logistiky PST CLC Ing. Jiří Bradna.

Kde přesně se váš sklad nachází a proč jste zvolili tuto lokalitu?

Sklad se nachází v těsném sousedství Letiště Brno – Tuřany a je součástí nově budovaného Panattoni Parku Brno Airport. Lokalita skladu jsme vybírali zejména s ohledem na dostupnou dopravní infrastrukturu, v tomto případě blízkost dálniční sítě, napojení na pravidelné linky městské hromadné dopravy pro dojíždění zaměstnanců a v neposlední řadě samozřejmě s ohledem na nákladovou optimalizaci a dostupnost potenciálních klientů.

Jakou má sklad rozlohu a jaká je jeho kapacita? Lze v něm uskladnit všechny druhy zboží?

Sklad má rozlohu 5500 m2 a momentální kapacita je nastavena na 7800 míst pro europalety. Je možné v něm uskladnit veškeré běžné druhy zboží s výjimkou nebezpečných látek a výrobků podléhajících přísně regulovanému teplotnímu režimu.

Mimo jiné jde i o celní a daňový sklad. Jaké další služby v něm zákazníkům nabízíte?

V tuto chvíli je sklad schválen jako celní sklad. V případě konkrétního požadavku klienta je možné zajistit i povolení skladu daňového. Kromě běžných skladových a manipulačních služeb jsme připraveni klientům nabídnout také širokou škálu služeb přidané hodnoty při přípravě zboží k uskladnění či expedici. Součástí je samozřejmě i možnost využití komplexních přepravních či celních služeb PST CLC.

Jakými technologiemi je sklad vybaven? A jak je zabezpečen? 

Sklad je vybaven standardním regálovým systémem a odpovídající manipulační a balicí technikou pro realizaci nabízených služeb. Skladové operace jsou řízeny warehouse management systémem umožňujícím bezpapírové skladové procesy, optimální alokaci a monitoring skladovaného zboží i online propojení s klienty pomocí tzv. klientského portálu. Zabezpečení skladu je zajištěno pomocí elektronického zabezpečovacího systému s napojením na strážní službu, CCTV systémem s kamerami umístěnými uvnitř i vně skladu, elektronickým protipožárním systémem a sprinkler systémem.

ZDROJ: https://www.dnoviny.cz/