Často kladené dotazy

S veškerými dotazy se neváhejte obracet přímo na naše HR oddělení.

Často kladené otázky

1

Kam poslat životopis?

Pokud reagujete na některou z našich zveřejněných volných pracovních pozic, prosím, přiložte Váš životopis přímo v rámci odpovědi na tuto pozici. Využijte tlačítko „Odpovědět“ a poté prostoru pro vložení příloh.

Pokud v naší aktuální nabídce pracovních míst nenaleznete žádnou, která by odpovídala Vašim představám, neváhejte nám zaslat Váš životopis a motivační dopis. Vše pečlivě posoudíme a ozveme se Vám s odpovědí. Kontaktujte nás na hr@pst-clc.cz a staňte se součástí našeho týmu.

2

Jak vybíráme vhodné kandidáty?

Každou pozici posuzujeme individuálně na základě několika kritérií – především jde o podrobný popis dané pozice, diskuzi s manažerem daného oddělení a aktuální situaci v týmu. Poté stanovíme profil hledaného kandidáta a pozici zveřejníme. Pro výběr z doručených reakcí je pro nás zásadní zájem člověk, poté jeho odborná praxe a také často jazyková vybavenost.

3

Používáme nějaké další metody výběru?

Ano, můžete se u nás setkat i s odbornými testy, které jsou orientované na zjištění znalostí kandidátů v potřebných oblastech – ať už jde o znalost jazyka, Excelu nebo odbornost v rámci znalostí organizace a dokumentů, případně orientace v mapách u jednotlivých druhů přeprav. V případě potřeby můžeme také testovat Vaši odolnost vůči stresu či jiné „měkké dovednosti“. Na případné zařazení testů do výběrového řízení budete upozorněni během pozvání na osobní pohovor.

4

Jak probíhá výběrové řízení u PST CLC Mitsui-Soko? Má více kol?

Výběrové řízení u naší společnosti bývá zpravidla dvoukolové. Pokud je to možné, snažíme se výběr urychlit a již na první osobní schůzce zvládnout i setkání s přímým nadřízeným hledané pozice.

5

Jak a kdy se dozvím výsledek výběrového řízení?

Pokud jste byli pozváni, bývá součástí osobního pohovoru i domluva o tom, v jakém časovém horizontu a jakým způsobem se Vám ozveme.

Pokud jste na osobní schůzku vybráni nebyli, dostanete od náš písemnou odpověď emailem, zpravidla do 14 dnů od zaslání Vašeho životopisu.