Skip to main content

Poptávka po skladových kapacitách je vysoká, stejně jako poptávka po logistických službách. Tuto situaci na severní Moravě pomůže vyřešit právě dokončovaný nový sklad v logistické zóně v Mošnově. Jedním z jeho nájemců bude společnost PST CLC, která klientům v Mošnově kromě dopravních a celních služeb nabídne i vyřešení jejich problémů se skladováním formou outsourcingu logistiky.

„Terminál v Mošnově nabízí více možností než samotná Ostrava, což je dáno jednak jeho strategickým umístěním na pomezí českých, polských a slovenských hranic, v přímé blízkosti mezinárodního letiště s napojením na evropskou dálniční a železniční síť, ale také příznivými logistickými náklady. Areál bude fungovat i jako železniční terminál. Náš sklad, ve kterém budeme zajišťovat klientům skladovací a další služby, má rozlohu zhruba 8000 metrů čtverečních a bude součástí celého logistického centra,“ konstatuje Luděk Kohout, obchodní ředitel společnosti PST CLC.

Nabídka skladové kapacity a outsourcingu skladových služeb

Otevření skladu je plánováno na druhou polovinu roku 2022, s potenciálními zájemci o outsourcing skladování se však začíná jednat už teď. Moderně vybavený sklad PST CLC bude vhodný pro firmy z různých segmentů, např. z oblasti automotive, strojírenství, spotřebního zboží, potravin, atd. „Budeme replikovat veškeré standardy, které již máme nastaveny v dalších logistických centrech. Sklad je vhodný pro všechny firmy, které potřebují zajistit skladové kapacity a chtějí využít výhod outsourcingu skladových služeb komplexní logistiky, s ohledem na návaznost na železniční přepravy přímo v areálu. PST CLC bude v komplexu fungovat i jako celní broker,“ říká Luděk Kohout. Doplnil, že součástí skladu bude celní sklad.

Zákazník se nemusí starat o pracovníky skladu

Hlavními výhodami outsourcingu je, že díky němu uživatel nemusí ve skladu řešit personální otázky, má k dispozici moderní technologie, což zajišťuje vysokou efektivitu logistických operací, a je schopen flexibilně řídit tok zboží a informací. „V našich skladech je standardem, že je spolupráce pravidelně vyhodnocována na základě stanovených KPI ukazatelů. Zákazník se nemusí starat o pracovníky skladu ani jeho vybavení, což je v dnešní době také výrazný benefit,“ uvádí Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC.

Doplnil, že v návaznosti na skladování bude společnost PST CLC v novém areálu zajišťovat firmám také přepravy – jak směrem do terminálu v Mošnově, tak směrem z terminálu. Přepravy je možné realizovat různými způsoby (tzn. silniční tuzemská přeprava, mezinárodní silniční přeprava, nebo železniční, námořní či letecká přeprava, jak v importním, tak i exportním směru).

PST CLC – specialista i v oblasti celní problematiky

Jednou z vysokých přidaných hodnot PST CLC je odbornost v oblasti celní problematiky, která přináší zákazníkům řadu řešení v rámci daňové či celní oblasti.

Zajímá vás více? Nezávazně nás kontaktujte:         

PST CLC, a.s.

Luděk Kohout

Mob.: +420 602 536 888

E-mail: ludek.kohout@pst-clc.cz

Web: www.pst-clc.cz