Skip to main content

Společnost PST CLC Mitsui-Soko významně rozšířila své aktivity na Moravě. Společně s otevřením multi-user skladů v Mošnově a v Pohořelicích začala vloni zajišťovat dopravy v rámci první a poslední míle na kontejnerovém terminálu kombinované dopravy v Brně. PST CLC Mitsui-Soko doteď zajišťuje v Brně přepravní služby prostřednictvím smluvních přepravců, od dubna začne tyto přepravy zajišťovat i vlastním vozidlem.

Kontejnerové přepravy kopírují globální trh, v roce 2022 byl zaznamenáván propad objemů těchto přeprav. To bylo způsobeno hlavně situací v Číně, kdy došlo k omezení činnosti z důvodu covidových opatření, následně na to navazovaly oslavy nového čínského roku, kdy se zhruba na dva týdny zastavily tamní továrny. Teď ale dochází k postupnému obnovování původního objemu. Návrat k dřívějšímu stavu je ovšem pozvolný.

Aktuálně společnost PST CLC Mitsui-Soko doručuje kontejnery z Brna převážně směrem na Pardubice, kde má významného klienta. „Zajišťujeme kontejnerové přepravy z terminálu a na terminál v Brně. Terminál v Brně, který propojuje železnici a silniční dopravu, provozuje ČD Cargo. Kromě této firmy tam působí i rakouský železniční operátor Rail Cargo,“ konstatuje Jan Bláha, ředitel přeprav společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Doplnil, že na brněnský terminál aktuálně směřují své objemy dvě rejdařské společnosti, konkrétně Maersk a Cosco Shipping Lines, pro které PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje rozvozy a další služby, například celní služby. „Dnes je trend, že rejdaři zajistí dopravu kontejneru z místa nakládky až do cílové destinace, ke dveřím zákazníka. V tomto jsme tedy partnerem rejdařů,“ uvádí Jan Bláha.

Petr Haman, Key Account Manager společnosti PST CLC Mitsui-Soko, doplňuje, že firma podobné služby jako v Brně poskytuje i v dalších českých terminálech kombinované dopravy, konkrétně v Kolíně, Pardubicích, Mělníce, Lovosicích a v Ostravě.