Skip to main content


Očekává se, že letošní léto bude pro společnost PST CLC Mitsui-Soko obratově zhruba o 20 % horší než léto předešlé, což je způsobeno mimo jiné tím, že u námořních přeprav došlo k výraznému snížení cen, čímž klesly i marže přepravců. Ekonomická situace v Evropě se i ve společnosti PST CLC Mitsui-Soko projevila klesajícími objemy přeprav a celních odbavení. Lidé méně utrácejí, mnozí obchodníci mají ve skladech velké dlouhodobé zásoby, nepotřebují tedy tolik dopravních a celních služeb. „Věříme, že se po létě, s nástupem podzimní sezony, situace v tomto směru zlepší,“ předpokládá David Zimandl, finanční ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Dodal, že firma aktuálně posílila obchodní oddělení. „Hledáme nové klienty a v souvislosti s postupnou stabilizací ekonomiky předpokládáme i navyšování objemů zakázek u některých stávajících klientů,“ říká David Zimandl.

Uvedl dále, že firma hledá i rezervy v rámci vlastního provozu. V současné době je realizován projekt optimalizace osvětlení ve skladech, kdy se rozsvítí pouze regálová ulička, ve které je identifikován pohyb osoby nebo manipulační techniky. Dále je implementován nový software v rámci forwardingu, jehož cílem je optimalizace činností. „Jde o nový systém na optimalizaci a plánování tras,“ specifikuje David Zimandl.

Souběžně se řeší také IT změny ve skladování, kdy se bude v rámci všech skladů využívat v některých skladech již dříve osvědčený WMS systém, do něhož budou implementovány nové funkcionality pro zvýšení efektivity skladovacích procesů.

Začátek loňského fiskálního roku byl pro společnost PST CLC Mitsui-Soko perfektní, firma zaznamenala skvělé výsledky v oblasti tržeb i zisku. Konec fiskálního roku byl vzhledem k ekonomické situaci v Evropě z hlediska tržeb horší, přesto byl zisk firmy i její tržby nejvyšší v její historii. „V minulém fiskálním roce jsme se rozhodli investovat do budoucnosti. Proto jsme vloni začali na Ostravsku využívat větší moderní sklad v Mošnově a dále jsme si pronajali sklad v Pohořelicích, který teď postupně obsazujeme novými klienty,“ popisuje David Zimandl. I to bude mít vliv na zlepšení ekonomického výsledku firmy.