Skip to main content

PST CLC Mitsui-Soko v Českých Budějovicích, ve spolupráci se společností Transforwarding, otevřela novou pobočku celních služeb, která nabízí primárně celní odbavení v oblasti dovozu, vývozu a tranzitu. Tato pobočka má aktuálně dva sdílené zaměstnance. Poskytuje celní služby společnostem z jižních Čech, také firmám, které využívají tranzitní přepravy například směrem na Itálii.

Pobočka má strategické umístění. „Dálnice D3 už je téměř dostavěná. Vnímáme ji jako importní tepnu na italské přístavy. Hlavním důvodem pro otevření této pobočky byly časté dotazy zákazníků na zajištění stávajícího servisu, který jsme jim poskytovali v jiných pobočkách, právě na jihu Čech,“ konstatuje Jan Král, provozní manažer celních služeb společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Evidentní finanční a časová úspora

Doplnil, že hlavní výhodou nové pobočky je, že kamiony nemusí zajíždět k celnímu odbavení až do Plzně, Brna nebo do Prahy, firmy díky tomu šetří pohonné hmoty a čas řidičů. Jedná se tedy o ekonomické i ekologické řešení. Podívejme se na konkrétní příklad. „Jde třeba o zásilky z Afriky, které se přepravují přes moře do některého z italských přístavů, poté směřují po překládce na kamion do České republiky. Kamion zastaví v Českých Budějovicích, kde ho celně odbavíme. Poté už může jet rovnou k vykládce. Odpadá tedy cesta kamionu s nákladem k odbavení do Plzně, Brna nebo do Prahy a pak zpět na jih Čech,“ popisuje Jan Král. Finanční a časová úspora je tedy evidentní.

Trend: otevírání partnerských poboček celních služeb

PST CLC Mitsui-Soko má v České republice aktuálně 17 poboček celních služeb. „V maximální míře se snažíme vyhovět požadavkům zákazníků ze všech regionů, proto nevylučujeme otevření dalších poboček. Blízkost poboček v regionech, kde působí zákazníci, je jasným trendem a přidanou hodnotou, protože to pro zákazníky znamená úspory nákladů. Navíc jsme schopni využívat elektronických zjednodušených postupů a centralizovaných celních řízení, díky čemuž můžeme odbavit každého zákazníka napříč Českou republikou,“ uvádí Petr Böhm, ředitel divize celních služeb PST CLC Mitsui-Soko.

Petr Böhm doplnil, že otevírání dalších poboček firma plánuje ve spolupráci s dalšími partnery. „Otevírání partnerských poboček je oboustranně výhodné. Umožňuje nám to získávat nové obchodní příležitosti v oblasti poskytování celních služeb,“ říká Petr Böhm.