Skip to main content

V pátek 3.4.2020 jsme přivezli první várku respirátorů pro Opavskou pobočku neziskové organizace Rotary International!

Mimo organizace letecké přepravy z Číny, jsme formou sponzorského daru přispěli 2000 USD.

„4500 z 15000 respirátorů KN95, které rotariáni z RC Opava a RC Frýdek Místek a Kopřivnice přivezli v pátek z Číny, je připraveno k distribuci potřebným. Děkujeme společnosti PST CLC za zajištění přepravy a Pavlovi Brídovi za jeho cenné kontakty na čínského výrobce. Bez nich by akce nebyla možná…“ Sdělil pan Zdeněk Michálek – Prezident RC Frýdek Místek

Jsme rádi, že jsme jako firma mohli přiložit ruku k dílu pro dobrou věc.

Pokud také potřebujete dovézt roušky a respirátory, neváhejte se na nás obrátit.

tel.: +420 724 971 908
e-mail: sea-air@pst-clc.cz

ROTARY POMÁHÁ S BOJEM PROTI COVID-19

15.000 ks respirátorů KN95 z Číny bylo díky spolupráci Rotary klubů z Opavy, Ostravy, Frýdku-Místku a Kopřivnice dnes doručeno do Moravskoslezského kraje. V nejbližších dnech budou distribuovány potřebným z oblasti zdravotnictví, hospicové péče, sociálních služeb a policie. 

Na základě šetření prováděného rotariány budou respirátory distribuovány nejen v Opavě, Ostravě, Frýdku – Místku a Kopřivnici, ale i v Novém Jičíně, Zlíně a Holešově. Bude vyhověno i prosbě přátel z Rotary klubu Žilina na Slovensku, kteří akutně potřebují 1000 kusů pro jejich Krajskou nemocnici.

V rámci tohoto projektu nejvíce pomohly firmy Motoscoot a.s., PST–CLC a.s. a CS21 Nextnet s.r.o.

 Společenství ROTARY INTERNATIONAL s viry bojuje již dlouho. Na podnět profesora Sabina z RC Cincinnety již v roce 1985 vyhlásilo  globální projekt PolioPlus  viz https://www.endpolio.org/ Byl to úplně první projekt na světě zaměřený na vymýcení poliomyelitidy (polia), neboli dětské obrny. Od té doby každý člen Rotary (dnes 1,2 milionu členů) přispívá jednotnou částku ve výši 10 US$ na účet programu PolioPlus.       Na účet však průběžně přicházejí i další mimořádné příspěvky individuální i klubové, sponzorské dary, dědické podíly apod. Od té doby rotariáni investovali do projektu 2 miliardy US$ a bezpočet dobrovolnických hodin.

V roce 1988 byla také z podnětu a podle příkladu Rotary utvořena Global Polio Eradication Initiative pro partnerství soukromého a státního sektoru. Vedle Rotary se jejími členy staly Světová zdravotnická organizace (WHO), Centrum USA pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), UNICEF, Nadace Billa & Melindy Gatesových a vlády jednotlivých zemí světa. V té době bylo ve světě hlášeno přes 350 000 případů ze 125 zemí s přírůstkem 1000 případů denně. Nyní je registrováno jen pár desítek v těžko dostupných oblastech Afganistánu a Pákistánu.

Na základě této inspirace dva Rotary kluby z Moravskoslezského kraje – RC Opava a RC Frýdek-Místek a Kopřivnice, zareagovaly pohotově na akutní nedostatek roušek a respirátorů. Našli si vlastní cestu do výrobních závodů v Číně i řešení složitého logistického problému, jak vyrobené respirátory dopravit do České republiky. Tato akce se díky odvaze a osobnímu nasazení členů zmíněných Rotary klubů podařila a jsme rádi, že jsme tím mohli naplnit naše rotariánské motto „Service above Self“.

Více informací získáte přes kontakty níže:

Rotary klub Opava

 Ing. Bohumil Křempek, tel:  608 773 222, mail: krempek@bkconsult.cz

Rotary klub Frýdek – Místek a Kopřivnice

Ing. Ivo Franc, tel.: 737 797 197, mail: Ivo.Franc@cs21nextnet.cz

Projekt podpořily firmy: